GRINTOVEC, 14. 3. 2026
Vodnik: Janez Medved
Datum izleta: 14. 3. 2026 ob 6.00
Zborno mesto: pred sedežem društva LPP na Celovški cesti 160 v Ljubljani
Namen ture: Pohod na Grintovec (zimski) in vaja zaustavljanja s cepinom
Čas hoje: 8-9 ur, celodnevna tura
Višinska razlika: 1957 m
Način prevoza: društveni kombi (Ljubljana – Kamniška Bistrica)
Potrebna oprema: Pohodni čevlji (priporočljivo zimski), gamaše, čelada, cepin, dereze, varovalni pas, samovarovalni komplet ( ali približno 1,5 m dolga vrvica in vponka) zimska oblačila, kapa, rokavice, rezervna oblačila, pohodne palice, predvsem pa zvrhan koš dobre volje.
Običajna hrana iz nahrbtnika, ne pozabi na pijačo!
Potrebna telesna pripravljenost in izkušenost udeležencev: dobra telesna pripravljenost, izkušnje s hojo po planinskih poteh v zimskih razmerah
Posebnosti: uporaba derez in cepina
Članska izkaznica: plačana članarina PZS za tekoče leto 2026
Prijave: Prijave sprejema društvena pisarna (Celovška 160 nad števnico) v času uradnih ur, vsak četrtek od 14.00 do 18.00 ure. Ali na telefon 01/582 27 51 in Ana Božnar na mail.anaboznar111@gmail.com
Rok prijav do četrtka, 12. 3. 2026
Pohodniki, ki se bodo prijavili na pohod in zaradi kakršnega koli vzroka ne bodo mogli udeležiti, naj to javijo najkasneje do 18. ure, dan pred načrtovanim pohodom na telefon št. 041917977. Hvala za razumevanje.
Kratek opis:
Od Doma v Kamniški Bistrici se peljemo mimo Žagane peči do spodnje postaje tovorne žičnice, ki pelje na Kokrško sedlo V primeru snega v dolini gremo iz Kamniške Bistrice peš. Od tu dalje nas pot vodi do Kokrškega sedla. Usmerimo se na pot, ki vodi na Grintovec po običajni poti čez Streho. Nekoliko več previdnosti je potrebno, ko bomo prečili Spodnje jame, kjer prečimo precej strmo pobočje, pa tudi v nadaljevanju moramo previdno hoditi, zimskim razmeram primerno. Vračamo se po isti poti. Na primernem mestu, kjer je v izteku nasprotna strmina, bomo vadili zaustavljanje s cepinom. (Priprava za Veliki Klek.)



